High school basketball schedule, Nov. 28-Dec. 3
Nov. 27—Monday, Nov. 28
Blue Mountain at Ingomar
Tuesday, Nov. 29
Aberdeen at West Point
Belmont at Nettleton
Booneville at Holly Springs
Columbus at Okolona
Corinth at Middleton (Tenn.)
East Webster at Vardaman
Falkner at Pine Grove
Hatley at Thrasher
Heritage Academy at Tishomingo County
Hickory Flat at North Pontotoc
Houston at Ripley
Itawamba AHS at New Hope
Jumpertown at Mantachie
Mooreville at Saltillo
New Albany at Myrtle
New Site at Wheeler
Potts Camp at H.W. Byers
Regents at Lafayette
Shannon at Amory
Smithville at Hamilton
South Pontotoc at Walnut
Strayhorn at Ashland
Tupelo Christian at Kossuth
Vina (Ala.) at Tremont
Wednesday, Nov. 30
Oxford at Alcorn Central
West Union at East Union
Thursday, Dec. 1
Bruce at Houston
DeSoto Central at Oxford
Houlka at Calhoun City
Jumpertown at Baldwyn
Kossuth at Tishomingo County
Myrtle at Hickory Flat
Water Valley at Lafayette
Walnut at Nettleton
West Union at Ashland
East Webster Shootout
(G) Philadelphia vs. East Webster, 6 p.m.
(B) Philadelphia vs. East Webster, 7:30 p.m.
Smithville Tournament
(G) Tremont vs. Vardaman, 4 p.m.
(B) Tremont vs. Vardaman, 5:30 p.m.
(G) Mantachie vs. Smithville, 7 p.m.
(B) Mantachie vs. Smithville, 8:30 p.m.
Friday, Dec. 2
Amory at Itawamba AHS
Ashland at Holly Springs
Baldwyn at Tupelo Christian
Belmont at Alcorn Central
Biggersville at Jumpertown
Caledonia at Shannon
Coffeeville at Aberdeen
Coldwater at Blue Mountain
Corinth at New Site
Grenada at Bruce
Hatley at Mooreville
Houston at Calhoun City
Middleton (Tenn.) at H.W. Byers
Myrtle at Ingomar
New Albany at East Union
New Hope at Starkville
North Pontotoc at Ripley
Noxubee County at Okolona
Pontotoc at Tupelo
Potts Camp at Hickory Flat
Saltillo at Kossuth
Thrasher at Strayhorn
Wheeler at Falkner
East Webster Shootout
(G) Hamilton vs. East Webster, 6 p.m.
(B) Hamilton vs. East Webster, 7:30 p.m.
Smithville Tournament
(G) Consolation game, 4 p.m.
(B) Consolation game, 5:30 p.m.
(G) Championship game, 7 p.m.
(B) Championship game, 8:30 p.m.
Saturday, Dec. 3
Tremont at Thrasher
Bobby Ford Shootout
At Okolona
(G) Potts Camp vs. Calhoun City, noon
(B) Columbus vs. Calhoun City, 1:30 p.m.
(G) Columbus vs. West Lowndes, 3 p.m.
(B) Potts Camp vs. West Lowndes, 4:30 p.m.
(G) Okolona vs. Houston, 6 p.m.
(B) Okolona vs. Houston, 7:30 p.m.
Doc Vandiver Classic
At Baldwyn
(B) Thrasher vs. Hamilton, 9 a.m.
(B) East Union vs. Mantachie, 10:25 a.m.
(B) Alcorn Central vs. Belmont, 11:50 a.m.
(B) Wheeler vs. West Bolivar, 1:15 p.m.
(B) Falkner vs. Hatley, 2:40 p.m.
(G) Saltillo vs. Hatley, 4:05 p.m.
(G) Baldwyn vs. Shannon, 5:30 p.m.
(B) Baldwyn vs. Shannon, 6:55 p.m.
(B) West Union vs. Saltillo, 8:20 p.m.
Cougar Classic
At South Pontotoc
(G) Walnut vs. Mooreville, 10 a.m.
(B) Walnut vs. Mooreville, 11:30 a.m.
(G) Ingomar vs. Choctaw Central, 1 p.m.
(B) Ingomar vs. Choctaw Central, 2:30 p.m.
(G) Pine Grove vs. Lafayette, 4 p.m.
(B) Pine Grove vs. Lafayette, 5:30 p.m.
(G) South Pontotoc vs. Tishomingo County, 7 p.m.
(B) South Pontotoc vs. Tishomingo County, 8:30 p.m.